Loading... Loading...

POLOMASKA RP95-M

PŘEDSTAVENÍ PRODUKTU

Ochranná polomaska je navržená tak, aby splnila veškeré požadavky pro zdravotníky a záchranáře, hasiče, policisté, je určená všem uživatelům, kteří jsou tzv. ,,v první linii“ a vyhověla standardu ČSN EN 140:1999.

Částicový kombinovaný filtr P3 R umožňuje dosažení maximálního stupně ochrany, který odpovídá charakteristice FFP3.

CENÍK A OBJEDNÁVKA POLOMASKY

S ohledem na nařízení vlády doporučujeme zakrýt výdechový ventil rouškou.

SPECIFIKACE PRODUKTU - POLOMASKA RP95-M

Doba skladování: >10 let
Záruční lhůta: maximálně 100 cyklů sterilizace
Certifikace: ČSN EN 140:1999 (s filtrem P3R)
Hmotnost: 60g
Teplotní rozmezí použitelnosti od -10°C do +121°C

Polomaska je vyrobena z vysoce odolných materiálů: polyamidu PA12, TPE a VMQ silikonu

IMG_1158

TECHNICKÉ ÚDAJE FILTRU

Doba skladování: > 20 let
Účinnost filtru: > 99,9999%
Certifikace: EN 143:2000
Hmotnost: 100g
Rozhraní se závitem: EN 148-1 Rd 40×1/7‘‘
Teplotní rozmezí použitelnosti od -10°C do +50°C

Vysoce účinná ochrana proti karcinogenním a radioaktivním škodlivým látkám a patogenům, jako jsou viry, bakterie a spory hub.

VÝHODY, DESINFEKCE A STERILIZACE

Výhody oproti respirátorům a rouškám

Částicový kombinovaný filtr P3 R umožňuje dosažení maximálního stupně ochrany, který odpovídá charakteristice FFP3. Jedná se tak o produkt určený všem uživatelům, kteří jsou tzv. „v první linii,“ např. lékaři, sestry, záchranáři, policisté, hasiči, vojáci, celníci, ale také prodavačky, pracovníci v provozech a podobně.
Ochranná maska byla navržena tak, aby podstatným způsobem snížila finanční náklady všem organizacím, které tyto prostředky používají.
Komplet celé masky je vyvíjen a vyráběn v České republice, tzn. že nepodléhá rizikům spojeným s dovozem materiálu ze zahraničí a jeho výroba podporuje domácí ekonomiku.

Desinfekce a sterilizace

Polomaska se desinfikuje v ethanolu, sterilizaci pak provádíme v autoklávu při 121°C a tlaku 2 bary po dobu 20 minut. Filtr se desinfikuje běžnými desinfekčními prostředky (např. na bázi kyseliny peroxyoctové – persteril), sterilizaci provádíme po uzavření filtru zátkami při teplotách do 75°C. Sterilizaci lze opakovat až 12x.

POROVNÁNÍ S DOSTUPNÝMI OCHRANNÝMI POMŮCKAMI

Porovnání pořizovacích nákladů polomasky RP95-M s běžnými respirátory

Náš produkt polomaska RP 95 M (v kvalitě FFP 3 přináší výrazné
finanční úspory již po první týdnu používání v porovnání s
podobnými maskami nebo jednorázovými respirátory se stejnou
třídou ochrany. Pořizovací náklady jsou tak v průměru na měsíc 8x nižší, v než u respirátorů s typem ochrany FFP 3.

Naše řešení tak umožňuje vybavit kvalitními ochrannými
pomůckami významně větší počet pracovníků a zajistit jejich dlouhodobou
ochranu ve vysokém standardu kvality a pohodlí.

DOKUMENTY KE STAŽENÍ

VIDEONÁVOD - VÝMĚNA TĚSNĚNÍ

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Q: Maska je podobná té, kterou před několika týdny vyvinuli na ČVUT, konkrétně na Českéminstitutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC), pro výrobu na 3D tiskárnách. Jak je to možné?
A: Polomaska RP95-M vychází z modelu CIIRC RP95-3D. Na základě licence ČVUT, jejímž výhradním držitelem je start-up ČVUT, společnost TRIX Connections, byl design polomasky ve spolupráci s našimi technology a konstruktéry upraven tak, aby vyhověl požadavkům na sériovou výrobu.

Q: Polomaska se zdá velká, není problém její hmotnost?
A: Hmotnost polomasky je 160g včetně filtru. Během testů bylo prokázáno, že je polomaska dlouhodobě a pohodlně nositelná.

Q: Proč je filtr na stranu?
A: Filtr je montován mimo osu polomasky hlavně z důvodu bezpečnosti při používání. Při zvedání předmětů ze země, nebo sklopení hlavy hrozilo riziko nadzvednutí masky při kontaktu s hrudním košem. Současně je tímto řešením také rozšířeno zorné pole uživatele.

Q: Kolik použití maska vydrží?
A: Díky odolným materiálům je možné masku opakovaně sterilizovat v autoklávu. Materiál polyamid (polomaska) garantuje neomezený počet sterilizací, v případě termoplastického elastomeru (těsnění polomasky) je životnost stanovena na minimálně 100 cyklů sterilizací a neomezený počet cyklů dezinfekcí.

Q: Kolik cyklů vydrží filtr?
A: Limitujícím faktorem životnosti filtru je jeho mechanické znečištění projevující se namáhavějším dýcháním. V prašném prostředí např. na stavbě je tento filtr zanesen během cca 2 pracovních dnů, v čistém prostředí nemocnice je životnost minimálně 1 týden nepřetržitého provozu. V praxi může být tato doba i výrazně delší. Účinnost proti virům není ani při mechanickém znečištění filtru nijak snížena.

Q: Je používání respirátoru nebezpečné pro okolí uživatele?
A: Použití polomasky je ochranou především pro uživatele Pokud okolí uživatele není chráněno jinak, je vhodné doplnit polomasku i běžnou chirurgickou rouškou.

ČESKÝ VÝVOJ - ČESKÁ VÝROBA

Původní prototyp polomasky pro 3D tisk byl vyvinut na ČVUT v Praze, konkrétně na Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC). Na základě výhradní licence, náš tým ve spolupráci s výzkumnými pracovníky ze společnosti TRIX Connections s.r.o. (start-up při ČVUT) připravil upravený model RP95-M pro výrobu na vstřikovacích lisech. Na vývoji a konstrukčním řešení pro sériovou výrobu se tak podíleli vývojoví pracovníci ze společností CARDAM s.r.o. a BENEŠ a LÁT a.s. Testovací zařízení pro provedení kontroly před expedicí je vyvíjeno na pracovišti Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR. Na výrobě nástrojů spolupracujeme a jejich dodání zajišťuje společnost JAN SVOBODA s.r.o. Z důvodů maximálního urychlení výroby forem a tím i urychlení náběhu sériové výroby ochranných polomasek byly práce na formách rozděleny mezi šest nástrojáren, které paralelně pracují na deseti formách s celkovou plánovanou kapacitou cca 50.000 ks ochranných polomasek týdně. V případě aktivního zájmu o tento produkt lze výrobní kapacity jednoduše modulárně navyšovat.

NA VÝROBĚ SE PODÍLEJÍ ČESKÉ SPOLEČNOSTI: